Przejdź do treści

10 czerwca 2024, 08:30 -16:00 (online)

11 czerwca 2024, 08:30 -16:00 (na terenie PK)

12 czerwca 2024, 08:30 -16:00 (warsztaty w terenie)

Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
Pawilon konferencyjno-wystawowy “KOTŁOWNIA”

Temat konferencji

W sercu każdego uczącego się znajduje się ziarenko, z którego wykiełkuje przyszły świat. Na rozstaju czasów temat konferencji “Przyszłość edukacji: Kształtowanie otwartych umysłów w dynamicznie zmieniającym się świecie” zaprasza nas do podróży drogą, która wykracza poza granice tradycyjnej edukacji, prowadząc nas ku jej gruntownej transformacji.

Zmiana, o której mowa, nie jest powierzchownym dostosowaniem istniejących systemów edukacyjnych, ale głęboką transformacją sposobu, w jaki uczymy i uczymy się. To oznacza redefinicję celów edukacji, metod nauczania i oceny, a także roli nauczycieli i uczniów w procesie edukacyjnym. 

O konferencji

Ta konferencja to coś więcej niż zwykłe spotkanie; to jest apel do edukatorów, innowatorów, decydentów i uczniów, aby wspólnie utkali płótno przyszłości z nici wiedzy, mądrości i innowacji.

W szybko zmieniającym się świecie, znaczenie edukacji rozprzestrzenia się daleko poza ramy konwencjonalnej nauki. Jest to proces kształtowania krytycznych myślicieli, osób zdolnych do rozwiązania skomplikowanych problemów, liderów, gotowych zmierzyć się z wyzwaniami przyszłości, kreatywnych i odpornych na codzienny stres.

 Przyszłość edukacji

Zadaniem edukacji jest rozwijanie umysłów, które nie będą wyłącznie magazynami informacji, lecz kuźniami innowacji, zdolnymi ukształtować harmonijną przyszłość, otwartą i prosperującą.

Zanurzając się w dyskusje, dzieląc się poglądami i współpracując nad rozwiązaniami w zakresie edukacji, musimy pamiętać, że nasze działania nie tylko kształtują indywidualne losy, ale także wpływają na przyszłość całej ludzkości. Przed nami droga pełna ekscytacji i wyzwań, lecz wspólnie posiadamy siłę, aby zmienić krajobraz edukacji.

Rejestracja

Zarejestruj się już dziś i poznaj ludzi, którzy podzielają
Twoją pasję do zbudowania edukacji przyszłości!

Rejestracja musi zostać zakończona do 20 Maja 2024 roku.

Publikacje pokonferencyjne

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość opublikowania swojego artykułu w naukowych, indeksowanych i recenzowanych czasopismach:

Patronaty

Honorowy patronat Marszałka województwa małopolskiego Pana Witolda Kozłowskiego
Honorowy patronat Prezydenta Miasta Krakowa Pana Aleksandra Miszalskiego

Organizatorzy

Warsztaty dla przyszłych naukowców podczas zeszłorocznej edycji konferencji wyglądały tak: